خودگویی با میکروفون

heterism

دارم بیرون از زندگی، زندگی می‌کنم. با فاصله‌ی چند لحظه یا به اندازه‌ی چند سال.
و همینه که باعث می‌شه زیاد بنویسم. بیرون از زندگی، وقت و فراغت زیادی وجود داره. می‌شه ساعتها مشغول کار بیهوده‌ای شد. کار بیهوده‌ای که هیچ تبحری در انجامش نداری؛ نوشتن.
و من همه‌ی عمرم رو بیرون از زندگی، زندگی کردم.

Friday, 19 January 2018، 12:47 AM

در جست‌وجوی ناشر

من از سه‌تیغ کردن خوشم نمیاد. همیشه وقتی که پیتر سه‌تیغ می‌کنه، بهش میگم که قیافه‌ش مثه خایه‌های آقا باقر میشه. پیتر می‌گه ریشاش درست درنمیاد. یکنواخت نیست. من می‌گم که اتفاقا ریش تُنُک قشنگ‌تره. پیتر میگه؛ تو هر چی که خودت داشته باشی رو قشنگ می‌دونی و به عنوان قشنگی مطرحش می‌کنی. تو فقط یه خودشیفته‌ی گوزویی. حرفش رو تأیید می‌کنم و می‌گم که گه نخوره. بعد نمی‌دونم بحث فلسفی‌مون به کجا کشیده میشه که ازش می‌پرسم؛ به نظرت زن‌ها چرا bra می‌پوشند؟ پیتر می‌گه که نسبت به اینجور جزئیات هیچ کنجکاوی‌ای نداره و فقط ترجیح می‌ده که از اون عضو زیبا لذت ببره. طبق معمول به گوگل متوسل می‌شم. من نمی‌دونم اون موقعی که گوگل نبوده، مردم پاسخ سؤالات بولشت خودشون رو چجوری پیدا می‌کردند؟ 

   ا ?why women wear bra. فقط همون لینک اولی رو باز می‌کنم. ابتدای متن نوشته که ۹۰ درصد زن‌های نورث‌امریکا دلیل این کارشون رو نمی‌دونند. یعنی مسئله بسیار‌ فراگیر و جهان‌شموله. در ادامه‌ی بحث فنی‌مون به پیتر میگم که سینه به نظرم چیز خیلی زایدی میاد. یعنی اصلاً دوست ندارم دوتا چیز، مثه پرتغال، یا حتی مثه پیاز از قفسه‌ی سینه‌م آویزون باشه. احساس اضافه بودن دارم نسبت بهش، احساس سنگینی. پیتر می‌گه؛ احتمالاً زن‌ها هم همین نظر رو نسبت به بیضه دارند. احساس می‌کنند یه چیز خیلی ناجور و اضافی‌ایه که از لای پای آدم آویزونه. من می‌گم؛ حقیقتاً هم هر جور نگاه کنی، بودن تخم‌ها بین پاها دیزاین خیلی احمقانه‌ای داره. باید توی بدن یه جایی واسش تعبیه می‌شده. آخه چرا باید چیزی که انقدر حساس و آسیب‌پذیره رو به صورت آویزون طراحی کرد؟ اونم جلوی پاها. حساب کن از اول تاریخ چقدر مردها از این ناحیه صدمه دیدند و زجر کشیدند و جون خودشون رو به واسطه‌‌ی‌ این طراحی اشتباه از دست دادند. چندثانیه به احترام مردهایی که اینطوری پرپر شدند، سکوت می‌کنیم و بعدش من به واسطه‌ی فقدان حکمتی که در این دیزاین احساس می‌شه، نتیجه‌گیری می‌کنم که «خدا» وجود نداره¹. پیتر حرفم رو تأیید می‌کنه و میگه؛ گه نخور. 

1. یه بار دیگه هم توی خیابون به ماشینایی که از لاین BRT رد می‌شدند اشاره کردم و گفتم آیا اینکه هیچ عذابی بر سر این متخلفین نازل نمی‌شه، گواهی بر عدم وجود خدا نیست؟ ممدجعفر که کنار دستم نشسته بود کلی تحت تأثیر استدلالم قرار گرفت و گفت؛ «اگه یه روز وقت کردی، حتماً این کسشعراتو جمع‌اوری کن بده یه جا چاپ کنند، خیلی حیفه». 

+عنوان


موافقین ۱ مخالفین ۰ 18/01/19
شِـــ‌یدا ..

cm's ۱

آماری که اینجا در مورد ندانستن دلیل برای پوشیدن لباس زیر دادی٫ اصلا قابل باور نیست. دلایلش بسیار بسیار واضح و بدیهی هستند و امکان نداره کسی دلیلش را نفهمه. حالا تو نمیدانستی حرفی نیست. ولی کسی که با این پدیده سر و کار داشته باشه میفهمه. اگر میفهمن و با عوارض نپوشیدن لباس زیر کنار میان و نمی پوشن٫ بحثش خیلی با ندانستن دلیلش فرق می کنه.
منم کاری که گفتی را انجام دادم و همین عبارت اینجا را گوگل کردم. وبسایتی که آمد خیلی تکنیکی توضیح داده٫ اما دلایل روزمره هم در لا به لا گفته شده: 
https://www.huffingtonpost.com/2014/02/13/why-women-wear-bras_n_4774248.html
شِــیدا:
آره، به نظر خودمم آمارش خیلی غیرقابل باوره. ولی شاید اشکال از ترجمه باشه. اون بنده خدا تو سایتش نوشته نود درصد زن‌های نورث‌امریکا تا حالا به سوال «چرا زن‌ها bra می‌پوشند» فکر هم نکردند. بعد این یارو-شیدا- تو متنش ترجمه کرده که ۹۰ درصد دلیلش رو نمی‌دونند. در صورتی که فکر نکردن در مورد چیزی می‌تونه به خاطر بدیهی بودنش هم باشه. 
http://www.breasthow.com/why-do-women-wear-bras/